IV konferencja szkoleniowa programu „Szkoła w Formie”

IV konferencja szkoleniowa programu "Szkoła w Formie"Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego wraz z Wydziałem Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego Wrocławia zapraszają do udziału w IV Konferencji szkoleniowej programu “Szkoła w Formie” pod hasłem “Żywienie ma znaczenie,” która odbędzie się 9 grudnia 2015r. na Uniwersytecie SWPS we Wrocławiu.

Tematy poruszane na konferencji będą dotyczyć zagadnień związanych z żywieniem. Odpowiemy między innymi na takie pytania jak: co dla naszego organizmu jest najlepsze, co i w jakich ilościach spożywać, dlaczego tak bardzo lubimy słodycze oraz jak uczyć dzieci jeść warzywa i owoce. Nowością tegorocznej edycji wydarzenia będą warsztaty tematyczne prowadzone przez ekspertów i trenerów, związane zarówno z pracą koordynatora ds. promocji zdrowia, ale także poświęcone edukacji i asertywności żywieniowej. 

Wydarzenie w głównej mierze skierowane jest do koordynatorów ds. promocji zdrowia, ale także do wszystkich członków społeczności szkolnej zainteresowanych zagadnieniami edukacji żywieniowej i prozdrowotnej w placówkach edukacyjnych.

Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc, w tym roku wprowadziliśmy zapisy zarówno na konferencję jak i warsztaty poprzez formularz zgłoszeniowy. Zgłaszać można się do 1 grudnia.

IV Konferencja szkoleniowa programu „Szkoła w Formie” (czytaj więcej: http://wcrs.wroclaw.pl/formularzkonferencja)

Uwaga. Pierwszeństwo udziału przysługuje koordynatorom ds. promocji zdrowia z Wrocławskiej Sieci Przedszkoli i Szkół Promujących Zdrowie oraz pielęgniarkom medycyny szkolnej.

Tematyka warsztatów – na warsztaty prowadzony jest osobny nabór!

http://www.szkolawformie.pl/artykul/370-iv-konferencja-szkoleniowa-programu-szkola-w-formie

Nie daj się pokusom – jak dokonywać właściwych i asertywnych wyborów żywieniowych?
Prowadzący: Karolina Horodyska, SWPS Wrocław

Jak uczyć dzieci jeść owoce i warzywa?
Prowadzący: Anna Kwiatek, Diana Pierzgała, WCDN Wrocław

Żywieniowy niezbędnik koordynatora ds. promocji zdrowia (organizacja żywienia w placówce edukacyjnej, współpraca ze stołówką i sklepikiem szkolny, pomysły na edukację żywieniową)

Gry i zabawy dla dzieci z zakresu edukacji żywieniowej
Prowadzący: Elżbieta Sworobowicz, Akademia Żywienia